شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
صفحه اصليآموزشی و پژوهشی فرهنگی و دانشجویی خدمات فناوری اطلاعاتدرباره مرکزآرشیو خبر

درباره مرکز
تاریخچه | ریاست | هیأت رئیسه | هیأت امنا | ساختار سازمانی | اعضای هیأت علمی | کارکنان  

معرفی مرکز آموزش عالی فیروزآباد

تأسیس مركز آموزش عالي فیروزآباد در سفرهای استانی دولت سابق به استان فارس به تصويب رسيد. در تاریخ 24/5/92، آقای دکتر حیدرعلی مردانی‌فرد طی حکمی از سوی وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان رئیس مرکز آموزش عالی فیروزآباد منصوب شدند.

پذیرش دانشجو در این مرکز از مهرماه 1392 با پذیرش در 4 کد رشته شامل رشته‌های مهندسی برق، مهندسی صنایع و مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی پیوسته و رشته علمی ـ کاربردی معماری (به اختصار معماری) در مقطع کارشناسی ناپیوسته آغاز شد.

در سال‌های بعد تاکنون یک کد رشته جدید شامل رشته سيستم اطلاعات جغرافيايي و سنجش از دور اضافه شده است که این قسمتی از سیاست مرکز در عدم توسعه کمی بدون توجه به کیفیت آموزشی و بدون ایجاد زیرساخت‌های لازم بوده است.

تمامی رشته‌های موجود در حال حاضر در قالب یک دانشکده فنی و مهندسی قرار دارند.

 تعداد دانشجویان

تعداد دانشجویان پذیرفته شده در سال‌های 1392 تا 1396 به ترتیب 204، 125، 118 ،102و 150 نفر بوده است. کاهش آمار پذیرفته‌شدگان در سال‌های 1393 و 1395 در راستای سیاست مرکز مبنی بر عدم توسعه کمی بدون ایجاد زیرساخت‌های لازم بوده است.

دانشجویان رشته معماری ورودی 1392 تا پایان شهریورماه 1394 فارغ‌التحصیل می‌شوند.

پذیرش دانشجو در سال 1392 صرفاً در دوره روزانه و پذیرش مرد بوده است. از سال 1393 پذیرش در دوره‌های روزانه و شبانه و پذیرش در هر دو جنسیت زن و مرد انجام شده است.

هم اکنون (نیم سال اول 97-98)تعداد کل دانشجویانی در حال تحصیل هستند حدود 500 نفر می باشد.

 

اتوماسیون آموزشی و دانشجوییمشاهده گزارش مصرف اینترنتواحد فناوری اطلاعاتتماس با ما

All rights reserved, Firouzabad Institute of Higher Education,@2016                       تمام حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مرکز آموزش عالی فیروزآباد می باشد@1395