جمعه ٠٨ بهمن ١٤٠٠
صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر وزیر علوم از توسعه فعالیت‌های دانشگاه‌ها در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، از توسعه فعالیت‌های دانشگاه‌ها در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت تقدیر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در متن نامه دکتر غلامی آمده است: توسعة همکاری‌ها با جامعه و صنعت یکی از سیاست‌های محوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی دورة اخیر بوده است. بدین منظور، خوشبختانه فعالیت‌ها و اقدامات بسیار گسترده و مفیدی از سوی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری انجام شده و در حال افزایش است و مواردی همچون مهارت‌افزایی و هدایت شغلی دانشجویان، رصد اشتغال دانش‌آموختگان، ساماندهی و گسترش قراردادهای پژوهشی مورد نیاز جامعه و صنعت، ایجاد مراکز کاریابی تخصصی، همکاری دانشگاه‌ها در توسعه و بهبود وضعیت استان‌ها، به‌کارگیری امریه‌های ارتباط با جامعه و صنعت و افزایش قراردادهای کلان با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی از جمله این فعالیت‌ها می‌باشد.
وی در ادامه آورده است: از همه مدیران مربوطه که با تلاش آن‌ها فعالیت‌های فوق به ثمر رسیده تشکر می‌کنم و امیدوارم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و استمرار این فعالیت‌ها شاهد اثربخشی بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری در ارتقای وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور باشیم.

منبع خبر : سایت دانشگاه شیراز٠٩:٣٨ - 1399/11/12    /    شماره : ٢٢١    /    تعداد نمایش : ٢٦٦آدرس: فارس، فیروزآباد، جنب پلیس راه شیراز - فیروزآباد
کد پستی: 99919-74718
تلفن: 38734834
پست الترونیکی: info[at]fabad-ihe.ac.ir

لینک های مفید

وزارت علوم؛تحقیقات و فناوری
سازمان امور دانشجویان
صندوق رفاه دانشجویان
سازمان اسناد و کتابخانه ملی
مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی